
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Satco 26W LED Prismatic Lens Entrance Light w/ Photo Cell, Bronze Finish, 5000K features:
Satco 26W LED Prismatic Lens Entrance Light w/ Photo Cell, Bronze Finish, 5000K features:
| Part Number | 65-063, 65/063 |
| Certificate | RoHS Compliant |
| Color / Finish | Bronze |
| Color Temperature | 5000K |
| Connection Type | Wired |
| CRI | 70 |
| Dimmable | No |
| Efficacy | 65 lm/W |
| Life Hours | 42000 |
| Lumens | 1691 lm |
| Material | Aluminum |
| Maximum Voltage | 120V |
| Photocell | Yes |
| Sealed Battery | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 26W |
| Wattage Equivalent | 70W |
| Weather Resistant | Yes |
| Weight | 0.50-lb |
| UPC | 045923630637 |
LED Entrance Light; 26 Watt; Bronze Finish; 120-277V

Satco 26W LED Prismatic Lens Entrance Light w/ Photo Cell, Bronze Finish, 5000K features:
| Part Number | 65-063, 65/063 |
| Certificate | RoHS Compliant |
| Color / Finish | Bronze |
| Color Temperature | 5000K |
| Connection Type | Wired |
| CRI | 70 |
| Dimmable | No |
| Efficacy | 65 lm/W |
| Life Hours | 42000 |
| Lumens | 1691 lm |
| Material | Aluminum |
| Maximum Voltage | 120V |
| Photocell | Yes |
| Sealed Battery | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 26W |
| Wattage Equivalent | 70W |
| Weather Resistant | Yes |
| Weight | 0.50-lb |
| UPC | 045923630637 |
LED Entrance Light; 26 Watt; Bronze Finish; 120-277V
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter