| Part Number | LHID10050 |
| Beam Angle | 180 |
| Certificate | cUL/UL Listed, Energy Star, Wet Location |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 3750 lm |
| Maximum Voltage | 277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 25W |
| Wattage Equivalent | 100W-150W |
| Product Dimensions | 7.40-in X 3.80-in X 3.80-in |
| Weight | 1.10-lb |
| UPC | 762148175704 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/28/2026 - 06/01/2026
| Part Number | LHID10050 |
| Beam Angle | 180 |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 3750 lm |
| Maximum Voltage | 277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 25W |