| Part Number | LPLH42A5030K |
| Bulb Type | PL Bulb |
| Certificate | cETLus Listed, cUL/UL Listed, DLC Listed, RoHS Compliant |
| Color Temperature | 3000K |
| Connection Type | Ballast Compatible |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | G24q/GX24q |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 2000 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Power | 0.9 |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 19W |
| Wattage Equivalent | 42W CFL |
| Product Dimensions | 6.50-in X 1.40-in X 1.40-in |
| Weight | 0.55-lb |
| UPC | 762148259909 |
LED 19W PL HORIZ 30K
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/28/2026 - 06/01/2026
| Part Number | LPLH42A5030K |
| Bulb Type | PL Bulb |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | G24q/GX24q |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 2000 lm |
| Power | 0.9 |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 19W |
| Weight | 0.55-lb |
| UPC | 762148259909 |
LED 19W PL HORIZ 30K