| Part Number | LPLLU40A5041K |
| Beam Angle | Omni-Directional |
| Certificate | cETLus Listed, cUL/UL Listed, RoHS Compliant, DLC Listed |
| Color Temperature | 4100K |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | 2G11 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 2100 lm |
| Maximum Voltage | 277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 17W |
| Wattage Equivalent | 40W |
| Product Dimensions | 22.40-in X 1.70-in X 1.70-in |
| Weight | 0.55-lb |
| UPC | 762148274384 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/28/2026 - 06/01/2026
| Color Temperature | 4100K |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | 2G11 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 2100 lm |
| Maximum Voltage | 277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 17W |
| Wattage Equivalent | 40W |