
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Satco 13W LED Prismatic Lens Entrance Light w/ Photo Cell, Bronze Finish, 5000K features:
Satco 13W LED Prismatic Lens Entrance Light w/ Photo Cell, Bronze Finish, 5000K features:
| Part Number | 65-062, 65/062 |
| Certificate | RoHS Compliant |
| Color / Finish | Bronze |
| Color Temperature | 5000K |
| Connection Type | Wired |
| CRI | 70 |
| Dimmable | No |
| Efficacy | 58 lm/W |
| Life Hours | 42000 |
| Lumens | 908 lm |
| Material | Aluminum |
| Maximum Voltage | 120V |
| Photocell | Yes |
| Sealed Battery | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 13W |
| Wattage Equivalent | 70W |
| Weather Resistant | Yes |
| Weight | 0.50-lb |
| UPC | 045923630620 |
LED Entrance Light; 13 Watt; Bronze Finish; 120V; Photocell

Satco 13W LED Prismatic Lens Entrance Light w/ Photo Cell, Bronze Finish, 5000K features:
| Part Number | 65-062, 65/062 |
| Certificate | RoHS Compliant |
| Color / Finish | Bronze |
| Color Temperature | 5000K |
| Connection Type | Wired |
| CRI | 70 |
| Dimmable | No |
| Efficacy | 58 lm/W |
| Life Hours | 42000 |
| Lumens | 908 lm |
| Material | Aluminum |
| Maximum Voltage | 120V |
| Photocell | Yes |
| Sealed Battery | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 13W |
| Wattage Equivalent | 70W |
| Weather Resistant | Yes |
| Weight | 0.50-lb |
| UPC | 045923630620 |
LED Entrance Light; 13 Watt; Bronze Finish; 120V; Photocell
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter