| Part Number | L75A19D2535KCQ |
| Beam Angle | Omni-Directional |
| Bulb Type | A19 |
| Certificate | cUL/UL Listed, RoHS Compliant, Title 20, Damp Location, Energy Star, JA8 Compliant |
| Color Temperature | 3500K |
| Lumens | 1100 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 13W |
| Wattage Equivalent | 75W Inc. |
| Product Dimensions | 4.40-in X 2.50-in X 2.50-in |
| Weight | 0.70-lb |
| UPC | 762148280842 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/28/2026 - 06/01/2026
| Bulb Type | A19 |
| Color Temperature | 3500K |
| Lumens | 1100 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 13W |