| Part Number | L120CCEX39U40K |
| Beam Angle | Omni-Directional |
| Bulb Type | Corn Bulb |
| Certificate | cUL/UL Listed, RoHS Compliant, Damp Location, DLC Listed |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 85 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | EX39 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 18000 lm |
| Maximum Voltage | 100V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 120W |
| Wattage Equivalent | 500W HID |
| Product Dimensions | 11.10-in X 5.10-in X 5.10-in |
| Weight | 4.06-lb |
| UPC | 762148299097 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/28/2026 - 06/01/2026
| Bulb Type | Corn Bulb |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 85 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | EX39 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 18000 lm |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 120W |