| Part Number | LED10T8/24FR11/850/IF, 5852 |
| Bulb Type | T8 |
| Certificate | DLC Listed, UL Certified |
| Color Temperature | 5000K |
| Connection Type | Double-End |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Efficacy | 115 lm/W |
| Lamp Base | G13 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1150 lm |
| Maximum Voltage | Ballast Driven |
| Tube Length | 2 ft |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 10W |
| Wattage Equivalent | 18W |
| Product Dimensions | 2-ft (L) |
| Diameter | 1-in |
| Weight | 9.00-lb |
| UPC | 844366058523 |
Ships between 05/21/2026 - 06/04/2026
NaturaLED 10W T8 Instant Fit LED 24" 5000K features:
| Bulb Type | T8 |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Efficacy | 115 lm/W |
| Lamp Base | G13 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1150 lm |
| Tube Length | 2 ft |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 10W |
| Wattage Equivalent | 18W |