ESL Vision ESL-RHB-100200W-250-BZ-120D
SKU ESL-RHB100200W250BZ120D
ESL Vision's LED Round High Bay Light has an optical grade polycarbonate lens, durable die-cast housing, 6kV surge protection and is wattage selectable. More ufo high bay lights are available now at HomElectrical.com!
ESL Vision 100/120/150/200W LED Round High Bay, 120D Lens, 120V-277V, 5000K, BZ
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Wet Location
  • 120 Degree Lens.
  • Multiple Mounting Options.
  • 6kV Surge Protection.
Wet Location
ESL Vision ESL-RHB-100200W-250-BZ-120D Description
  • 120 Degree Lens.
  • Multiple Mounting Options.
  • 6kV Surge Protection.
Color / Finish
Bronze
sku ESL-RHB100200W250BZ120D
Product Specifications
Part NumberESL-RHB-100200W-250-BZ-120D
CertificatecETLus Listed, NSF, DLC Premium, Wet Location
Color / FinishBronze
MaterialPolycarbonate
Maximum Voltage120V-277V
Warranty7 Yr
Wattage100W, 120W, 150W, 200W
Product Dimensions14.11-in X 14.11-in X 7.40-in
Weight8.00-lb
UPC196065685785
Manufacturer Description
Prop65
Color / Finish
Bronze
sku ESL-RHB100200W250BZ120D
  • 6kV Surge Protection.
Product Specifications
Color / FinishBronze
MaterialPolycarbonate
Maximum Voltage120V-277V
Warranty7 Yr
Wattage100W, 120W, 150W, 200W