| Part Number | L50P20D2527KFLCQB |
| Beam Angle | 40 |
| Bulb Type | PAR20 |
| Certificate | cUL/UL Listed, Damp Location, RoHS Compliant |
| Color / Finish | Black |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 600 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 7W |
| Wattage Equivalent | 50W Inc. |
| Product Dimensions | 3.50-in X 2.50-in X 2.50-in |
| Weight | 0.20-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/28/2026 - 06/01/2026
| Beam Angle | 40 |
| Bulb Type | PAR20 |
| Color / Finish | Black |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 600 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 7W |