
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | ESL-FCWP-2060W-33050-BZ |
| Beam Angle | Type II |
| Certificate | cUL/UL Listed, DLC Premium |
| Color / Finish | Bronze |
| Color Temperature | 3000K, 4000K, 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP65 |
| Life Hours | 160000 |
| Lumens | 8559 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Photocell | Yes |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 20W, 40W, 60W |
| Product Dimensions | 10.65-in X 9.36-in X 6.85-in |
| Weight | 7.50-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | ESL-FCWP-2060W-33050-BZ |
| Beam Angle | Type II |
| Certificate | cUL/UL Listed, DLC Premium |
| Color / Finish | Bronze |
| Color Temperature | 3000K, 4000K, 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP65 |
| Life Hours | 160000 |
| Lumens | 8559 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Photocell | Yes |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 20W, 40W, 60W |
| Product Dimensions | 10.65-in X 9.36-in X 6.85-in |
| Weight | 7.50-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter