
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | KT-LED94P-V-8CSE-S |
| Beam Angle | Vertical |
| Certificate | cUL/UL Listed, UR Listed, RoHS Compliant, DLC Listed |
| Color Temperature | 3000K, 3500K, 4000K |
| Connection Type | Plug & Play |
| CRI | 80 |
| Lamp Base | G24Q |
| Lumens | 960 lm, 1020 lm, 1050 lm |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 9.5W |
| Product Dimensions | 5.10-in (H) |
| Diameter | 2.70-in |
| Weight | 0.40-lb |
| UPC | 843654137735 |

| Part Number | KT-LED94P-V-8CSE-S |
| Beam Angle | Vertical |
| Certificate | cUL/UL Listed, UR Listed, RoHS Compliant, DLC Listed |
| Color Temperature | 3000K, 3500K, 4000K |
| Connection Type | Plug & Play |
| CRI | 80 |
| Lamp Base | G24Q |
| Lumens | 960 lm, 1020 lm, 1050 lm |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 9.5W |
| Product Dimensions | 5.10-in (H) |
| Diameter | 2.70-in |
| Weight | 0.40-lb |
| UPC | 843654137735 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter