
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | KT-LED94P-H-8CSI-S |
| Beam Angle | Horizontal |
| Certificate | cUL/UL Listed, UR Listed, RoHS Compliant, DLC Listed |
| Color Temperature | 2700K, 4000K, 5000K |
| Connection Type | Plug & Play |
| CRI | 80 |
| Lamp Base | G24Q |
| Lumens | 960 lm, 1020 lm, 1050 lm |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 9.5W |
| Product Dimensions | 6.40-in (H) |
| Diameter | 1.20-in |
| Weight | 0.40-lb |
| UPC | 843654137728 |

| Part Number | KT-LED94P-H-8CSI-S |
| Beam Angle | Horizontal |
| Certificate | cUL/UL Listed, UR Listed, RoHS Compliant, DLC Listed |
| Color Temperature | 2700K, 4000K, 5000K |
| Connection Type | Plug & Play |
| CRI | 80 |
| Lamp Base | G24Q |
| Lumens | 960 lm, 1020 lm, 1050 lm |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 9.5W |
| Product Dimensions | 6.40-in (H) |
| Diameter | 1.20-in |
| Weight | 0.40-lb |
| UPC | 843654137728 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter