
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Ships between 04/20/2026 - 05/04/2026
| Part Number | KT-LED94P-H-850-S-DP |
| Beam Angle | Horizontal |
| Certificate | cUL/UL Listed, UR Listed, RoHS Compliant, DLC Listed |
| Color Temperature | 5000K |
| Connection Type | Plug & Play |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | G24Q |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1050 lm |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 9W |
| Product Dimensions | 6.35-in (H) |
| Diameter | 1.30-in |
| Weight | 0.40-lb |
| UPC | 890949016251 |

Ships between 04/20/2026 - 05/04/2026
| Part Number | KT-LED94P-H-850-S-DP |
| Beam Angle | Horizontal |
| Certificate | cUL/UL Listed, UR Listed, RoHS Compliant, DLC Listed |
| Color Temperature | 5000K |
| Connection Type | Plug & Play |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | G24Q |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1050 lm |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 9W |
| Product Dimensions | 6.35-in (H) |
| Diameter | 1.30-in |
| Weight | 0.40-lb |
| UPC | 890949016251 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter