SKU ESL-ESLDMG100WHVOPMA503200
ESL Vision 100W LED Driver w/ Built in Active PFC Function, 0-10V Dim, 277-480V, .5 Amp, AC/DC
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
CSA US
cUL/UL Listed
FCC
UR Listed
Wet Location
ESL Vision 100W LED Driver w/ Built in Active PFC Function, 0-10V Dim, 277-480V,.5 Amp, AC/DC features:
  • High efficiency 120 VAC at 87 percent full load.
  • High efficiency 230 VAC at 89 percent full load.
  • Frequency range of 47-63 Hz.
  • Power factor.96 at 480 VAC.
  • Rated power 100 maximum wattage.
  • .5 Amp at 277 VAC.
  • 0-10 volt dimming.
  • Power factor correction mode self-recovers incase of outage.
  • Works at 70V when in automatic recovery mode.
  • Operating temperature: -40-158 degrees F.
  • Works for up to 50,000 hours.
  • Has a 5 year limited time warranty.
  • Certification: FCC, UL 8750, UL 1012, CSA US, IP67 - Wet location, UR Listed.
CSA US
cUL/UL Listed
FCC
UR Listed
Wet Location
ESL Vision DMG-100W-HV-OPMA-50-3200 Description
  • Frequency range of 47-63 Hz.
  • Power factor.96 at 480 VAC.
  • .5 Amp at 277 VAC.
  • 0-10 volt dimming.
Wattage
240W
sku ESL-ESLDMG100WHVOPMA503200
Free Shipping Eligible
Ships between 05/21/2026 - 06/04/2026
Product Specifications
Part NumberDMG-100W-HV-OPMA-50-3200, ESL-DMG-100W-HV-OPMA-50-3200
CertificateCSA US, cUL/UL Listed, FCC, UR Listed, Wet Location
DimmableYes
Life Hours50000
Maximum Voltage277V-480V
Warranty5 Yr
Wattage240W
Product Dimensions8.10-in X 2.66-in X 1.46-in
Weight2.03-lb
UPC767627996528
Manufacturer Description
Programmable, Constant Current,277-480VAC, Output Voltage 20-50, 3200mA, Output Power 240W, IP67,0-10V, 12V Aux
Resources & Download
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Prop65
Wattage
240W
sku ESL-ESLDMG100WHVOPMA503200
Free Shipping Eligible
  • Power factor.96 at 480 VAC.
  • .5 Amp at 277 VAC.
Product Specifications
DimmableYes
Life Hours50000
Maximum Voltage277V-480V
Warranty5 Yr
Wattage240W
Weight2.03-lb
UPC767627996528
Manufacturer Description