
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | LED5G25D27KF4 |
| Bulb Type | G25 |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 87.5 lm/W |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 350 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 4W |
| Wattage Equivalent | 40W Inc. |
| Product Dimensions | 4.40-in X 3.10-in X 3.10-in |
| Weight | 1.00-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | LED5G25D27KF4 |
| Bulb Type | G25 |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 87.5 lm/W |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 25000 |
| Lumens | 350 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 4W |
| Wattage Equivalent | 40W Inc. |
| Product Dimensions | 4.40-in X 3.10-in X 3.10-in |
| Weight | 1.00-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter