| Part Number | 8041-20-30-EM |
| Beam Angle | 65 |
| Certificate | CSA US, Damp Location, Energy Star |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1710 lm |
| Material | Aluminum |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 20W |
| Product Dimensions | 6-in X 6-in X 3.50-in |
| Weight | 3.00-lb |
4in LED Retrofit 20.2W, 3K 120/277 W/EM
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
| Beam Angle | 65 |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1710 lm |
| Material | Aluminum |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 20W |
| Weight | 3.00-lb |