
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | MBUL-10-CS-U-BZ, 25590 |
| Beam Angle | 60 |
| Certificate | cETLus Listed, FCC, Wet Location |
| Color / Finish | Bronze |
| Color Temperature | 3000K, 4000K, 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP65 |
| Life Hours | 100000 |
| Lumens | 1100 lm |
| Material | Die Cast Aluminum |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Photocell | Yes |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 10W |
| Product Dimensions | 5.75-in X 2.75-in X 2.06-in |
| Weight | 0.50-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | MBUL-10-CS-U-BZ, 25590 |
| Beam Angle | 60 |
| Certificate | cETLus Listed, FCC, Wet Location |
| Color / Finish | Bronze |
| Color Temperature | 3000K, 4000K, 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| IP Rating | IP65 |
| Life Hours | 100000 |
| Lumens | 1100 lm |
| Material | Die Cast Aluminum |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Photocell | Yes |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 10W |
| Product Dimensions | 5.75-in X 2.75-in X 2.06-in |
| Weight | 0.50-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter