| Part Number | L65BR30D15V27K |
| Certificate | cUL/UL Listed, Damp Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Lumens | 650 lm |
| Material | Plastic, Glass |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 9W |
| Wattage Equivalent | 65W |
| Product Dimensions | 3.80-in X 5.40-in X 5.40-in |
| Weight | 0.50-lb |
| UPC | 762148122890 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/28/2026 - 06/01/2026
TCP Lighting 9W LED BR30 Bulb, Dimmable, 650 lm, 2700K features:
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Lumens | 650 lm |
| Material | Plastic, Glass |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 9W |
| Wattage Equivalent | 65W |