| Part Number | LDL4-6-15-120D-930-WH, LDL4S-6-15-120D-930-WH-BULK |
| Certificate | CEC, Energy Star, ETL Listed, JA8 Compliant |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 3000K |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1050 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 15W |
| Product Dimensions | 7.44-in X 7.44-in X 0.91-in |
| Weight | 0.75-lb |
6" Generation 4, Regressed Lens, Surface Mount/Recessed LED Disk Light,15W, Triac Dimming, 90+ CRI, JA8, CEC Compliant,3000K
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/29/2026 - 06/11/2026
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 3000K |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1050 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 15W |
| Weight | 0.75-lb |