| Part Number | LDL3-6-15-120D-930-WH |
| Certificate | CEC, Energy Star, ETL Listed, JA8 Compliant |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 3000K |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1100 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 15W |
| Product Dimensions | 6.26-in X 6.26-in X 1.06-in |
| Weight | 0.60-lb |
| UPC | 025066011531 |
6" Generation 3, Regressed Lens, Surface Mount/Recessed LED Disk Light,15W, Triac Dimming, 90+ CRI, JA8, CEC Compliant,3000K
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 3000K |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1100 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 15W |
| Weight | 0.60-lb |
| UPC | 025066011531 |