| Part Number | L45CCE26U50K |
| Beam Angle | Omni-Directional |
| Bulb Type | Corn Bulb |
| Certificate | cUL/UL Listed, RoHS Compliant, Damp Location |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 85 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 6750 lm |
| Maximum Voltage | 100V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 45W |
| Wattage Equivalent | 200W HID |
| Product Dimensions | 9.10-in X 3.30-in X 3.30-in |
| Weight | 2.00-lb |
| UPC | 762148299219 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/28/2026 - 06/01/2026
| Part Number | L45CCE26U50K |
| Bulb Type | Corn Bulb |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 85 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 6750 lm |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 45W |