
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Green Creative 35W Low Bay LED Light HID Replacement, Bypass, E26 Base, 4000K features:
Green Creative 35W Low Bay LED Light HID Replacement, Bypass, E26 Base, 4000K features:
| Part Number | 35HIDLB/840/BYP/E26, 98121 |
| Beam Angle | 110 |
| Certificate | FCC, cUL/UL Listed |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 82 |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 4400 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Sealed Battery | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage Equivalent | 100-175W HID |
| Weight | 10.62-lb |
| UPC | 045079981218 |

Green Creative 35W Low Bay LED Light HID Replacement, Bypass, E26 Base, 4000K features:
| Part Number | 35HIDLB/840/BYP/E26, 98121 |
| Beam Angle | 110 |
| Certificate | FCC, cUL/UL Listed |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 82 |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 4400 lm |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Sealed Battery | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage Equivalent | 100-175W HID |
| Weight | 10.62-lb |
| UPC | 045079981218 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter