| Part Number | ES14-2W1120 |
| Beam Angle | 320 |
| Bulb Type | S14 |
| Certificate | cUL/UL Listed, Wet Location |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Efficacy | 90 lm/W |
| Lamp Base | E26 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 15000 |
| Lumens | 180 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 2W |
| Wattage Equivalent | 25W Inc. |
| Product Dimensions | 3.20-in X 1.80-in X 1.80-in |
| Weight | 0.21-lb |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/21/2026 - 06/04/2026
| Part Number | ES14-2W1120 |
| Beam Angle | 320 |
| Bulb Type | S14 |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Efficacy | 90 lm/W |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 15000 |
| Lumens | 180 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 2W |