| Part Number | L75BR40D15V27K |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | cUL/UL Listed, Damp Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 15000 |
| Lumens | 1065 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Number of Lights | 1 |
| Tamper Resistant | No |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 14W |
| Wattage Equivalent | 75W |
| Weather Resistant | No |
| Product Dimensions | 5.60-in X 7.30-in X 5.60-in |
| Weight | 0.05-lb |
| UPC | 762148141914 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/28/2026 - 06/01/2026
| Bulb Included | Yes |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 15000 |
| Lumens | 1065 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Number of Lights | 1 |
| Tamper Resistant | No |
| Warranty | 3 Yr |
| Wattage | 14W |
| Wattage Equivalent | 75W |