
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
American Lighting 1.25W LED Swivel Puck Light, Dimmable, 62 lm, 3000K, Satin Aluminum features:
American Lighting 1.25W LED Swivel Puck Light, Dimmable, 62 lm, 3000K, Satin Aluminum features:
| Part Number | LMS-AL |
| Beam Angle | 25 |
| Color / Finish | Satin Aluminum |
| Color Temperature | 3000K |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Lumens | 62 lm |
| Material | Steel |
| Wattage | 1.25W |
| Product Dimensions | 2-in X 2-in X 1-in |
| Weight | 0.02-lb |

American Lighting 1.25W LED Swivel Puck Light, Dimmable, 62 lm, 3000K, Satin Aluminum features:
| Part Number | LMS-AL |
| Beam Angle | 25 |
| Color / Finish | Satin Aluminum |
| Color Temperature | 3000K |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Lumens | 62 lm |
| Material | Steel |
| Wattage | 1.25W |
| Product Dimensions | 2-in X 2-in X 1-in |
| Weight | 0.02-lb |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter