
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | MTVL-24-9CP5-SV-TD-BN |
| Certificate | cETLus Listed, Damp Location, FCC, RoHS Compliant |
| Color / Finish | Brushed Nickel |
| Color Temperature | 27K/30K/35K/40K/50K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1800 lm |
| Material | Steel |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 25W |
| Product Dimensions | 24-in X 5-in X 4.1-in |
| Weight | 2.70-lb |
Mattone Series Vanity Light MTVL-24-9CP5-SV-TD-BN ETI 4 pk 24in 120V 25w 1800lm 2700/3000/3500/4000/5000K 90CRI TD ETL

| Part Number | MTVL-24-9CP5-SV-TD-BN |
| Certificate | cETLus Listed, Damp Location, FCC, RoHS Compliant |
| Color / Finish | Brushed Nickel |
| Color Temperature | 27K/30K/35K/40K/50K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1800 lm |
| Material | Steel |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 25W |
| Product Dimensions | 24-in X 5-in X 4.1-in |
| Weight | 2.70-lb |
Mattone Series Vanity Light MTVL-24-9CP5-SV-TD-BN ETI 4 pk 24in 120V 25w 1800lm 2700/3000/3500/4000/5000K 90CRI TD ETL
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter