| Part Number | KT-LED14PSRD-6C-9CSF-DIM-B |
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 100 lm/W |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1260 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 8W, 10W, 14W |
| Product Dimensions | 7.37-in X 7.37-in X 2.89-in |
| Weight | 0.75-lb |
| UPC | 843654167848 |
Ships between 06/01/2026 - 06/15/2026
| Dimmable | Yes |
| Efficacy | 100 lm/W |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1260 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 8W, 10W, 14W |