
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 60-8514 |
| Certificate | cETLus Listed, FCC, RoHS Compliant, Damp Location |
| Color / Finish | Sand Black |
| Lamp Base | E26 |
| Material | Aluminum |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 100W |
| Product Dimensions | 25.79-in X 9.84-in X 9.84-in |
| Weight | 11.29-lb |
| UPC | 45923400766 |

| Part Number | 60-8514 |
| Certificate | cETLus Listed, FCC, RoHS Compliant, Damp Location |
| Color / Finish | Sand Black |
| Lamp Base | E26 |
| Material | Aluminum |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 100W |
| Product Dimensions | 25.79-in X 9.84-in X 9.84-in |
| Weight | 11.29-lb |
| UPC | 45923400766 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter