
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | S8032R1 |
| Beam Angle | 320 |
| Certificate | cETLus Listed, FCC, RoHS Compliant, Wet Location |
| Color / Finish | Black |
| Color Temperature | 2200K |
| CRI | 84 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | E26 |
| Lumens | 1440 lm |
| Material | PVC |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 24W |
| Product Dimensions | 11.22-in X 9.84-in X 7.68-in |
| Weight | 8.16-lb |
| UPC | 45923408953 |

| Part Number | S8032R1 |
| Beam Angle | 320 |
| Certificate | cETLus Listed, FCC, RoHS Compliant, Wet Location |
| Color / Finish | Black |
| Color Temperature | 2200K |
| CRI | 84 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | E26 |
| Lumens | 1440 lm |
| Material | PVC |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 24W |
| Product Dimensions | 11.22-in X 9.84-in X 7.68-in |
| Weight | 8.16-lb |
| UPC | 45923408953 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter