
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 62-1762, 62/1762 |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 90+ |
| Dimmable | Yes |
| Lumens | 1000 lm |
| Material | Steel |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 13W |
| Weight | 11.73-lb |
| UPC | 045923627194 |

| Part Number | 62-1762, 62/1762 |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 90+ |
| Dimmable | Yes |
| Lumens | 1000 lm |
| Material | Steel |
| Maximum Voltage | 120V |
| Wattage | 13W |
| Weight | 11.73-lb |
| UPC | 045923627194 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter