
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 62-1733, 62/1733 |
| Beam Angle | 100 |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lumens | 980 lm |
| Material | Aluminum |
| Maximum Voltage | 120/277V |
| Weight | 1.01-lb |
| UPC | 045923627378 |

| Part Number | 62-1733, 62/1733 |
| Beam Angle | 100 |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lumens | 980 lm |
| Material | Aluminum |
| Maximum Voltage | 120/277V |
| Weight | 1.01-lb |
| UPC | 045923627378 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter