ESL Vision ESL-AL-75150W-13050-HV-BKSF-T5
SKU ESL-AL75150W13050HVBKSFT5
ESL Vision 75/90/120/150W LED Area Light w/ SF, T5 Lens, 200V-528V, SelectCCT, BK
IP65
  • Slip Fitter Mount Included.
  • Type 5 Lens.
  • Standard 10kV Surge Protection.
ESL Vision ESL-AL-75150W-13050-HV-BKSF-T5 Description
  • Slip Fitter Mount Included.
  • Type 5 Lens.
Product Specifications
Part NumberESL-AL-75150W-13050-HV-BKSF-T5
Beam AngleType V
MaterialAluminum
Maximum Voltage200V-528V
Warranty10 Yr
Wattage75W, 90W, 120W, 150W
Product Dimensions17.20-in X 10.33-in X 2.82-in
Weight9.04-lb
UPC196065103586
Manufacturer Description
AL Series, 150W Max Wattage Adjustable, Kelvin Adjustable 3k/4k/5k, Built In Receptacle and Shorting Cap, 200-528V, Slip Fitter, T5 Lens, Black Finish.
Prop65
Product Specifications
Beam AngleType V
MaterialAluminum
Maximum Voltage200V-528V
Warranty10 Yr
Wattage75W, 90W, 120W, 150W
Weight9.04-lb
UPC196065103586
Manufacturer Description