ESL Vision ESL-AL-75150W-13050-BKSF-T2L
SKU ESL-AL75150W13050BKSFT2L
ESL Vision 75/90/120/150W LED Area Light w/ SF, T2 Left, 120V-277V, SelectCCT, BK
IP65
  • Slip Fitter Mount Included.
  • Type 2 Left Lens.
  • Standard 10kV Surge Protection.
ESL Vision ESL-AL-75150W-13050-BKSF-T2L Description
  • Slip Fitter Mount Included.
  • Type 2 Left Lens.
Product Specifications
Part NumberESL-AL-75150W-13050-BKSF-T2L
Beam AngleType II
MaterialAluminum
Maximum Voltage120V-277V
Warranty10 Yr
Wattage75W, 90W, 120W, 150W
Product Dimensions17.20-in X 10.33-in X 2.82-in
Weight9.04-lb
UPC196065103128
Manufacturer Description
AL Series, 150W Max Wattage Adjustable, Kelvin Adjustable 3k/4k/5k, Built In Receptacle and Shorting Cap, 120-277V, Slip Fitter, T2 Left Lens, Black Finish.
Prop65
Product Specifications
Beam AngleType II
MaterialAluminum
Maximum Voltage120V-277V
Warranty10 Yr
Wattage75W, 90W, 120W, 150W
Weight9.04-lb
UPC196065103128
Manufacturer Description