
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
ESL Vision 15W LED Mini Flood Light w/ Kunckle Mount, 100W MH Retrofit, 1500 lumens, 5000K features:
ESL Vision 15W LED Mini Flood Light w/ Kunckle Mount, 100W MH Retrofit, 1500 lumens, 5000K features:
| Part Number | MFL-15W-150-KM, ESL-MFL-15W-150-KM |
| Certificate | cUL/UL Listed, DLC Listed, Wet Location |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 70 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1500 lm |
| Material | Die Cast Aluminum |
| Maximum Voltage | 100V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 15W |
| Wattage Equivalent | 100W MH |
| Product Dimensions | 2.95-in X 1.27-in X 4.72-in |
| Weight | 2.36-lb |
| UPC | 842219115669 |
MFL, 15 Watt, 1370 LM, 5000 Kelvin,120-277 VAC Knuckle Mount

ESL Vision 15W LED Mini Flood Light w/ Kunckle Mount, 100W MH Retrofit, 1500 lumens, 5000K features:
| Part Number | MFL-15W-150-KM, ESL-MFL-15W-150-KM |
| Certificate | cUL/UL Listed, DLC Listed, Wet Location |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 70 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1500 lm |
| Material | Die Cast Aluminum |
| Maximum Voltage | 100V-277V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 15W |
| Wattage Equivalent | 100W MH |
| Product Dimensions | 2.95-in X 1.27-in X 4.72-in |
| Weight | 2.36-lb |
| UPC | 842219115669 |
MFL, 15 Watt, 1370 LM, 5000 Kelvin,120-277 VAC Knuckle Mount
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter