
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | ESL-FLD-105150W-13050-BZ |
| Certificate | cUL/UL Listed, DLC Premium, Wet Location |
| Color / Finish | Bronze |
| Color Temperature | 3000K, 4000K, 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Material | Die Cast Aluminum, Glass |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Photocell | Yes |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 105W, 120W, 150W |
| Product Dimensions | 14-in X 9-in X 3.25-in |
| Weight | 14.26-lb |
| UPC | 196065685679 |
Flood Light Series, 105/120/150 Wattage Adjustable, 30/40/50 Kelvin Adjustable, 20,412 Lm, Bronze Finished, On/Off Photocell Integrated,Installed with Slip Fitter With a Yoke Mount on the side

| Part Number | ESL-FLD-105150W-13050-BZ |
| Certificate | cUL/UL Listed, DLC Premium, Wet Location |
| Color / Finish | Bronze |
| Color Temperature | 3000K, 4000K, 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Material | Die Cast Aluminum, Glass |
| Maximum Voltage | 120V-277V |
| Photocell | Yes |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 105W, 120W, 150W |
| Product Dimensions | 14-in X 9-in X 3.25-in |
| Weight | 14.26-lb |
| UPC | 196065685679 |
Flood Light Series, 105/120/150 Wattage Adjustable, 30/40/50 Kelvin Adjustable, 20,412 Lm, Bronze Finished, On/Off Photocell Integrated,Installed with Slip Fitter With a Yoke Mount on the side
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter