
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | S8055 |
| Beam Angle | 320 |
| Certificate | FCC, RoHS Compliant, Wet Location |
| Color / Finish | Clear |
| Color Temperature | Selectable |
| CRI | 83 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Lumens | 8 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Maximum Voltage | 12V |
| Product Dimensions | 3.7-in X 3.62-in X 1.97-in |
| Weight | 0.07-lb |
| UPC | 45923409004 |
0.5W/LED/S14/RGBTW/CL/RC/12V
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | S8055 |
| Beam Angle | 320 |
| Certificate | FCC, RoHS Compliant, Wet Location |
| Color / Finish | Clear |
| Color Temperature | Selectable |
| CRI | 83 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Base | E26 |
| Lumens | 8 lm |
| Material | Polycarbonate |
| Maximum Voltage | 12V |
| Product Dimensions | 3.7-in X 3.62-in X 1.97-in |
| Weight | 0.07-lb |
| UPC | 45923409004 |
0.5W/LED/S14/RGBTW/CL/RC/12V
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter