| Part Number | EA19-6120-4 |
| Beam Angle | Omni-Directional |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Efficacy | 88 lm/W |
| Lamp Type/Light Source | Integrated LED Module |
| Life Hours | 10000 |
| Lumens | 800 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Style | Contemporary |
| Warranty | 2 Yr |
| Wattage | 9W |
| Product Dimensions | 4.25-in X 2.36-in X 4.25-in |
| Weight | 0.50-lb |
| UPC | 811174031888 |
EA19-6120-4
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Ships between 05/21/2026 - 06/04/2026
Euri Lighting 9W LED Omni-Directional A19 Bulb, Non-Dimmable, 60W Retrofit, 800 lm, E26 Base, 2700K features:
| Part Number | EA19-6120-4 |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Efficacy | 88 lm/W |
| Life Hours | 10000 |
| Lumens | 800 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Style | Contemporary |
| Warranty | 2 Yr |
| Wattage | 9W |