
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
Ships between 05/29/2026 - 06/08/2026

Made in the U.S.A.
This item is proudly made in the United States of America.
| Part Number | 5DDD 085A, 47386 |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Country of Origin | USA |
| Electrical Phase | 1 Ph |
| Horsepower | 1/25 |
| Material | Aluminum |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 1 Yr |
| Wattage | 90W |
| Product Dimensions | 18.88-in X 18.88-in X 13.25-in |
| Weight | 29.00-lb |
| UPC | 650737473211 |

Ships between 05/29/2026 - 06/08/2026

Made in the U.S.A.
This item is proudly made in the United States of America.
| Part Number | 5DDD 085A, 47386 |
| Certificate | cUL/UL Listed |
| Country of Origin | USA |
| Electrical Phase | 1 Ph |
| Horsepower | 1/25 |
| Material | Aluminum |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 1 Yr |
| Wattage | 90W |
| Product Dimensions | 18.88-in X 18.88-in X 13.25-in |
| Weight | 29.00-lb |
| UPC | 650737473211 |
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter