
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | ESL-DSK-6-15W-42750 |
| Certificate | cETLus Listed, Energy Star, Title 24, Wet Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | Selectable |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1100 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 15W |
| Weight | 0.41-lb |
| UPC | 196065683583 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | ESL-DSK-6-15W-42750 |
| Certificate | cETLus Listed, Energy Star, Title 24, Wet Location |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | Selectable |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1100 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 15W |
| Weight | 0.41-lb |
| UPC | 196065683583 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter