
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
ESL Vision 600W LED Flood Light, 1200W MH Rettofit, 277-480V, 69605 lm, 5000K features:
ESL Vision 600W LED Flood Light, 1200W MH Rettofit, 277-480V, 69605 lm, 5000K features:
| Part Number | HOFL-600W-150-HV-L67, ESL-HOFL-600W-150-HV-L67 |
| Certificate | DLC Listed, Wet Location, ETL Listed |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 70 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 69605 lm |
| Material | Die Cast Aluminum |
| Maximum Voltage | 277V-480V |
| Warranty | 10 Yr |
| Wattage | 600W |
| Wattage Equivalent | 1200W MH |
| Product Dimensions | 22.20-in X 15.79-in X 23.54-in |
| Weight | 8.00-lb |
| UPC | 842219142030 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

ESL Vision 600W LED Flood Light, 1200W MH Rettofit, 277-480V, 69605 lm, 5000K features:
| Part Number | HOFL-600W-150-HV-L67, ESL-HOFL-600W-150-HV-L67 |
| Certificate | DLC Listed, Wet Location, ETL Listed |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 70 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 69605 lm |
| Material | Die Cast Aluminum |
| Maximum Voltage | 277V-480V |
| Warranty | 10 Yr |
| Wattage | 600W |
| Wattage Equivalent | 1200W MH |
| Product Dimensions | 22.20-in X 15.79-in X 23.54-in |
| Weight | 8.00-lb |
| UPC | 842219142030 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter