| Part Number | MW-MWH-WA-60 |
| Air Flow (CFM) | 2914 |
| Maximum Amperage | .4 Amp |
| Maximum Voltage | 110V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Wattage | 34W |
| Product Dimensions | 23-in X 10-in X 12-in |
| Weight | 18.00-lb |
| UPC | 840059600970 |
Mollywood 60" - Matte White - Walnut Blades
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
60-in 31W Mollywood Ceiling Fan, DC, 6-Speed, 3-Walnut Blades, Matte White features:
| Part Number | MW-MWH-WA-60 |
| Air Flow (CFM) | 2914 |
| Maximum Amperage | .4 Amp |
| Maximum Voltage | 110V |
| Wattage | 34W |
| Weight | 18.00-lb |
| UPC | 840059600970 |