| Part Number | MW-TB-WA-52 |
| Air Flow (CFM) | 2437 |
| Maximum Amperage | .4 Amp |
| Maximum Voltage | 110V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Wattage | 31W |
| Product Dimensions | 23-in X 10-in X 12-in |
| Weight | 18.00-lb |
| UPC | 840059600932 |
Mollywood 52" - Textured Bronze - Walnut Blades
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
52-in 31W Mollywood Ceiling Fan, DC, 6-Speed, 3-Walnut Blades, Textured Bronze features:
| Part Number | MW-TB-WA-52 |
| Air Flow (CFM) | 2437 |
| Maximum Amperage | .4 Amp |
| Maximum Voltage | 110V |
| Wattage | 31W |
| Weight | 18.00-lb |
| UPC | 840059600932 |