| Part Number | MW-TB-BW-52 |
| Air Flow (CFM) | 2437 |
| Color / Finish | Bronze |
| Fan Speeds | 6-Speed |
| Maximum Amperage | .4 Amp |
| Maximum Voltage | 110V |
| Warranty | Limited Lifetime |
| Wattage | 31W |
| Product Dimensions | 23-in X 10-in X 12-in |
| Weight | 18.00-lb |
| UPC | 840059600925 |
Mollywood 52" - Textured Bronze - Barnwood Tone Blades
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
52-in 31W Mollywood Ceiling Fan, DC, 6-Speed, 3-Barn Wood Blades, Textured Bronze features:
| Part Number | MW-TB-BW-52 |
| Air Flow (CFM) | 2437 |
| Color / Finish | Bronze |
| Fan Speeds | 6-Speed |
| Maximum Amperage | .4 Amp |
| Maximum Voltage | 110V |
| Wattage | 31W |
| Weight | 18.00-lb |
| UPC | 840059600925 |