SKU STP-ACBH0571C24SW
Stelpro 5000W 2-ft ACBH Cabinet Heater w/ 24V Control, 17064 BTU/H, 277V, Off White
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
CSA US
  • MADE TO ORDER | Cannot be Cancelled
  • 1/15 hp (2 kW to 12 kW units); 1/5 hp (15 kW to 20 kW units).
  • High intensity (factory setting).
  • High/low switch (heating and ventilation) (available from 4 kW).
  • High/Low Switch for ACHBH Cabinet Heaters sold separately
  • 24V Relay Kit for ACBH Cabinet Heater sold separately
  • CSA US.
Stelpro ACBH0571C24SW Description
Color / Finish
Off White
sku STP-ACBH0571C24SW
Product Specifications
Part NumberACBH0571C24SW
Air Flow (CFM)300
CertificateCSA US
Color / FinishOff White
MaterialSteel
Maximum Voltage277V
Warranty3 Yr
Wattage5000W
Product Dimensions26-in X 2-ft X 10-in
Weight77.00-lb
UPC626296326572
Manufacturer Description
CONSOLE SOFT WHITE C24 5000W 277V
Prop65
Color / Finish
Off White
sku STP-ACBH0571C24SW
Free Shipping
Product Specifications
Part NumberACBH0571C24SW
Air Flow (CFM)300
CertificateCSA US
Color / FinishOff White
MaterialSteel
Maximum Voltage277V
Warranty3 Yr
Wattage5000W
Weight77.00-lb
UPC626296326572
Manufacturer Description