ESL Vision ESL-WFR-4-10W-22750
SKU ESL-WFR410W22750
ESL Vision 4-in 10W LED Slim Downlight, Dim, 750 lm, 90 CRI, 120V, Select CCT
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
cETLus Listed
Energy Star
JA8 Compliant
Title 24
Wet Location
  • White Finish.
  • Ultra-Thin Profile.
  • Simple, Quick Connect Installation to Provided J-Box.
  • Field Installable Bezel Finishes.
  • IC Rated.
  • Selectable Color Temperature.
  • cETLus Listed, Energy Star, Title 24, JA8 Compliant, Wet Location.
cETLus Listed
Energy Star
JA8 Compliant
Title 24
Wet Location
ESL Vision ESL-WFR-4-10W-22750 Description
  • White Finish.
  • Ultra-Thin Profile.
  • IC Rated.
This page is for your reference only.
Product Specifications
Part NumberESL-WFR-4-10W-22750
Beam Angle120
CertificatecETLus Listed, Energy Star, JA8 Compliant, Title 24, Wet Location
Color / FinishWhite
Color Temperature2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K
CRI90
DimmableYes
Lamp Type/Light SourceLED
Life Hours50000
Lumens750 lm
Maximum Voltage120V
Warranty5 Yr
Wattage10W
Product Dimensions4.72-in X 4.72-in X 0.65-in
Weight0.50-lb
Manufacturer Description
4" Wafers, 10 Watt, 750 LM, Kelvin Adjustable 2700/3000/3500/4000/5000K, >80 CRI, 120VAC
Prop65
Product Specifications
Part NumberESL-WFR-4-10W-22750
Beam Angle120
Color / FinishWhite
CRI90
DimmableYes
Lamp Type/Light SourceLED
Life Hours50000
Lumens750 lm
Maximum Voltage120V
Warranty5 Yr
Wattage10W
Weight0.50-lb
Manufacturer Description