SKU CTL-LWP24SQUDNBZ830
CyberTech 24W LED Square Wall Sconce, 2100 lm, 3000K, Bronze
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
CyberTech Lighting 24W LED Square Wall Sconce, 2100 lm, 3000K, Bronze features:
  • Integrated 24 Watt LED.
  • Rugged corrosion resistant cast aluminum housing.
  • Fixture shoots light up and down.
  • Tempered glass lens.
  • Suitable for wet locations.
  • Operating temperature: -4 to 113 degrees F.
  • Extends 6.18" from wall.
  • Backplate is 4-11/16" high.
CyberTech LWP24SQ-UDN-BZ/830 Description
  • Integrated 24 Watt LED.
  • Tempered glass lens.
  • Suitable for wet locations.
  • Extends 6.18" from wall.
  • Backplate is 4-11/16" high.
Color Temperature
3000K
sku CTL-LWP24SQUDNBZ830
Free Shipping Eligible
In Stock-
Ships between 05/26/2026 - 06/01/2026
Product Specifications
Part NumberLWP24SQ-UDN-BZ/830
Beam Angle360
Color / FinishBronze
Color Temperature3000K
CRI80
DimmableNo
Lamp Type/Light SourceLED
Life Hours50000
Lumens2100 lm
MaterialAluminum
Maximum Voltage120V
Warranty5 Yr
Wattage24W
Product Dimensions3.54-in X 3.54-in X 11.83-in
Weight3.20-lb
UPC806802155616
Manufacturer Description
6" 24W LED Square Tubular Up/Downlight Bronze 3000K
Prop65
Color Temperature
3000K
sku CTL-LWP24SQUDNBZ830
Free Shipping Eligible
In Stock-
  • Extends 6.18" from wall.
Product Specifications
Part NumberLWP24SQ-UDN-BZ/830
Beam Angle360
Color / FinishBronze
Color Temperature3000K
CRI80
DimmableNo
Lamp Type/Light SourceLED
Life Hours50000
Lumens2100 lm
MaterialAluminum
Maximum Voltage120V
Warranty5 Yr
Wattage24W
Weight3.20-lb
UPC806802155616
Manufacturer Description