SKU CTL-LB150A21DWW
CyberTech 21W LED A21 Bulb, Dimmable, E26, 2550 lm, 120V, 2700K
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
CyberTech Lighting 21W A21 Bulb, 150W Inc. Retrofit, Dimmable, 2550 lm, 2700K features:
  • Instant-On.
  • Applications: Pendants, desk lamps, wall fixtures, table lamps.
  • Operating temperature: -4 to 104 degrees F.
CyberTech LB150A21-D/WW Description
  • Instant-On.
Color Temperature
2700K
sku CTL-LB150A21DWW
Product Specifications
Part NumberLB150A21-D/WW
Beam Angle230
Bulb TypeA21
Color Temperature2700K
CRI80
DimmableYes
Lamp BaseE26
Life Hours25000
Lumens2550 lm
Maximum Voltage120V
Warranty2 Yr
Wattage21W
Wattage Equivalent150W Inc.
Product Dimensions5.13-in X 2.75-in X 2.75-in
Weight0.60-lb
UPC806802155708
Manufacturer Description
20W LED A-21 Dimmable Bulb 2700K E26 Base
Prop65
Color Temperature
2700K
sku CTL-LB150A21DWW
Product Specifications
Part NumberLB150A21-D/WW
Beam Angle230
Bulb TypeA21
Color Temperature2700K
CRI80
DimmableYes
Lamp BaseE26
Life Hours25000
Lumens2550 lm
Maximum Voltage120V
Warranty2 Yr
Wattage21W
Wattage Equivalent150W Inc.
Weight0.60-lb
UPC806802155708
Manufacturer Description