
Image may not depict product actual color, inclusions or accessories
| Part Number | 62-1313, 62/1313 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | cETLus Listed, Damp Location, Energy Star, CEC, RoHS Compliant, FCC |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1260 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 21.5W |
| Product Dimensions | 10.04-in X 1.57-in X 10.04-in |
| Weight | 1.60-lb |
| UPC | 045923682315 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer

| Part Number | 62-1313, 62/1313 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | cETLus Listed, Damp Location, Energy Star, CEC, RoHS Compliant, FCC |
| Color / Finish | White |
| Color Temperature | 4000K |
| CRI | 90 |
| Dimmable | Yes |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 1260 lm |
| Maximum Voltage | 120V |
| Replaceable Light Source | Yes |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 21.5W |
| Product Dimensions | 10.04-in X 1.57-in X 10.04-in |
| Weight | 1.60-lb |
| UPC | 045923682315 |
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
Your voice matters. Be the first to leave a review and help other pros shop smarter