| Part Number | CL-18W-450EX39, ESL-CL-18W-450EX39 |
| Beam Angle | 300 |
| Bulb Included | Yes |
| Certificate | cUL/UL Listed, DLC Listed, UL Classified |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | E26 |
| Lamp Type/Light Source | LED |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 2160 lm |
| Maximum Voltage | 277V |
| Tamper Resistant | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 18W |
| Weather Resistant | Yes |
| Product Dimensions | 2.59-in X 2.31-in X 4.81-in |
| Weight | 2.34-lb |
| UPC | 842219136176 |
18 Watt, CL IV Series, EX39 Base, 2160 LM, 5000 Kelvin,120-277 VAC
A PDF viewer is required to view this product's information. Download Adobe Acrobat Viewer
ESL Vision 18W LED Corn Bulb, 100W HPS/HID Retrofit, 2160 lm, 5000K features:
| Beam Angle | 300 |
| Bulb Included | Yes |
| Color Temperature | 5000K |
| CRI | 80 |
| Dimmable | No |
| Lamp Base | E26 |
| Life Hours | 50000 |
| Lumens | 2160 lm |
| Maximum Voltage | 277V |
| Tamper Resistant | No |
| Warranty | 5 Yr |
| Wattage | 18W |